Samo napred Srbija !!! Ajmo Srbija !!!

Samo napred Srbija !!! Ajmo Srbija !!!

* Serbia a reuşit să complice serios calculele în Grupa D, după 1-0 cu Germania. De fapt, a reintrat cu şanse reale în lupta pentru calificarea în optimi după un meci de excepţie. *

SERBIAN NATIONAL FOOTBALL TEAM (2010 FIFA World Cup):

Este o victorie pentru poporul nostru, care va şti să o sărbătorească. Echipa naţională este reprezentativă pentru poporul nostru, energic şi chiar puţin arogant câteodată. Toţi sârbii se pot recunoaşte în această echipă şi noi le dedicăm victoria„, a spus Antici, după victoria contra Germaniei, scor 1-0.

BOG CUVA SRBE – SERBIAN FOOTBALL TEAM:

Serbia (4-3-3) 1-Vladimir Stojkovic; 6-Branislav Ivanovic, 5-Nemanja Vidic, 20-Neven Subotic, 3-Aleksandar Kolarov; 10-Dejan Stankovic, 22-Zdravko Kuzmanovic, 18-Milos Ninkovic; 17-Milos Krasic, 15-Nikola Zigic, 14-Milan Jovanovic.

AJMO SRBIJA WM-WORLD CUP SOUTH AFRICA 2010:

Vulturii sârbi merg înainte ! Napred , hajmo Srbijo !!

Српски Орлови само напред!

Serbia a obţinut vineri (18 iunie) o uimitoare victorie cu 1-0 împotriva Germaniei la Cupa Mondială. Milan Jovanovic a înscris în minutul 38, imediat după ce echipa germană l-a pierdut pe atacantul Miroslav Klose din cauza unui cartonaş roşu. Germanii au avut o şansă să înscrie în minutul 60, după ce au primit un penalti, însă portarul sârb Dejan Stojkovic a apărat.

Atât Serbia, cât şi Germania au acum trei puncte după două meciuri în Grupa D. Ghana şi Australia, celelalte două echipe din grupă, au 3 şi, respectiv, 0 puncte. Serbia a pierdut primul său meci în faţa Ghanei, iar Germania a învins Australia. Sâmbătă, Ghana joacă cu Australia, iar Serbia joacă miercuri cu Australia. Rezultatul acestor meciuri va determina cele două echipe care avansează în etapa următoare. (Pagina de internet a FIFA – 18/06/10)

Ја сам љубитељ Србија!

Бог воли Србе!

Само напред Србија! Ајмо Србија!

Anunțuri

Despre Sibilla

sibilla_poesis@yahoo.com
Acest articol a fost publicat în Ganduri cu parfum de poesii..., Oaspeţi și etichetat , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

Un răspuns la Samo napred Srbija !!! Ajmo Srbija !!!

1. Văd că v-aţi orientat şi către fotbal. Nu e rău, mai uităm de politică.